5

לפני 5 שנים בקומה שמעלינו היו באמצע שיפוצים, והפועלים עסקו באותו יום בניסור קירות בטון כדי לבנות על הגג. אחר הצהרים הגיע מנוף כדי להוריד את ה”פרוסות” של הקיר שניסרו. הבת שלי ועוד חברה עם אחיה הקטן עמדו בחלון שלנו בסלון וצפו במנוף בסקרנות. פתאום הקבלן הערבי התחיל לצעוק עליהם שהוא לא מרשה לעמוד שם וזה מסוכן. הם מיד עזבו את המקום, והחליטו לרדת ולחכות להסעה של בני. בינתיים אני המשכתי לשבת בקרבת החלון על הספה, כשמעלי יש גג הזזה לסוכה (הסוכה אצלנו היא חלק מהסלון).
לפתע ה’ הכניס לי מחשבה מוזרה, כי אולי הבת שלי הלכה עם השכנה להוציא את אחיה מהגן והם בכלל לא מחכות להסעה של הקטן שלי. קמתי מיד מהספה וירדתי בעצמי למטה. לא ראיתי את הבת שלי בסביבה, אז המשכתי לחכות שם להסעה המתמהמהת. עמדתי כך והמתנתי כרבע שעה, ובעצם לא ידעתי שהבת שלי כבר לקחה את בני והמשיכה יחד איתו לגן של בן השכנים…
תוך כדי שאני ממתינה להסעה, הגיעה אלי שכנה נסערת וקוראת לי: “רוצי מהר לבית. הערבים צווחים מתחת לבית שלך, לכי תראי מה קורה שם!”
היא הבטיחה לחכות לבן שלי במקומי ואני טיפסתי במהירות במדרגות. כשהגעתי הביתה לא יכולתי להאמין למראה עיניי: חתיכת בטון ענקית בגודל 2 מ’ על מטר צנחה על הגג של הסוכה, שברה אותו והתרסקה על הספה,באזור שהילדים עמדו ואני ישבתי 20 דקות קודם לכן.
זה היה נס אמיתי. ברצפה נוצר מכתש עמוק כמו מפגיעת טיל. אם הספה לא הייתה סופגת את המכה, אולי גם התקרה של השכנים מתחתינו הייתה נשברת, ומי יודע איזה אסון היה עלול עוד להיות. הפח נשבר ואנחנו נמלטנו, ואנו מלאים הודיה לקב”ה על הצלת חיינו.

בגלל שאני מספרת בפורום של בנות מהמקצוע אז קצת הסבר מקצועי איך זה קרה-הקירות היו קירות בלוק קיימים בקומת גג, כשהבנין נבנה כנראה תוך כדי יציקות רוקנו את המלט המיותר לתוך הקירות וכך נוצרו קירות מלאים ביציקה עם מקומות חלולים, לקראת בניית יחידות דיור בקומה זו כדי להרוס את הקיר הזמינו ניסור יהלום שהבודה תתבצע ביום אחד ולא שבועות בקונגו…זו חברה שבעזרת מסורים ענקיים מנסרים את הקיר כמעט עד הסוף, ואז מחברים אליו זיזים עם ג’מבוים ענקיים, ולזה מחברים את הרצועות של המנוף, ואז המנוף מנגח בקיר והוא נופל על הריצפה שמרפדים אותה לפני כן בצמיגים ומורידים את החתיכה למשאית, מה שקרה אצלינו, כנראה הצמידו את הג’מבו למקום חלול בקיר ולכן החתיכה נפלה באמצע הדרך..)
מצרפת תמונות:

עזר לך? אשמח לשמוע! כתבי לי בתגובות:

למי עוד המאמר הזה יוכל לעזור? שתפי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרי קשר לקבלת מידע נוסף:

נרשמת בהצלחה!

מחכה לך בהדרכה,
ביום רביעי | 28.02.2024 י"ט אדר א'| בשעה 20:30,

כעת נשלח אלייך למייל קישור הכניסה להדרכה, אם לא קיבלת/ שאת לא מוצאת את המייל- עדכני אותי!

מחכה לך!

לבדיקת התאמה לתוכנית מלאי את פרטיך: